Uygulama modernizasyonu nedir?

Uygulama modernizasyonu eski yazılımların yeni bilişsel yaklaşımlarla, sistemlerle, temellerle güncellenmesine verilen isimdir. Eski yazılımın rafa kaldırılmasındansa bu uygulamanın verimliliği, stabilitesi, kabiliyetleri ve güvenliği gibi birçok niteliğinin iyileştirilerek tekrar kullanıma uygun hale getirilmesidir. Böylece oturmuş yazılımın ömrü uzatılarak teknolojik yeniliklerin avantajını bilinen bir yazılımla kullanmayı hedefler.

Uygulama modernizasyonu neden önemli?

Şirketlerin uygulama modernizasyonuna yönelmesi için birçok sebep olabilir. İş gereksinimlerinin gelişmesi, değişmesi, eski sistemin optimal çalışmaması, süreçlerin DevOps akışına uygun olmaması ve yönetiminin kolaylaştırmasının amaçlanması uygulama modernizasyonun başlıca sebeplerinden sadece bazılarıdır. Ek olarak, yeni best-practice’lerin, örneğin mikroservis dönüşümleri, in-memory veritabanlarına geçilmesi, cloud native düzenlerin oturtulması gibi, süreçlerinizde sağlanması da bu sürecin önemli noktaları olabilir. Kısaca uygulamanın eksik hissettiren bir yüzünün yeni nesil mimarilerle tekrar tasarlanması asıl hedeflenen noktadır.

Size nasıl destek olabiliriz?

İhtiyacınız birçok konu üzerine olabilir. Quasys Çözüm Mimarları uygulamalarınızın durum değerlendirmesinde size destek olarak ihtiyaçlarınızın tespit edilmesini sağlar. Bu ihtiyaçlarınız için yenilikçi ve en uygun yaklaşımları size sunarak uçtan uca objektif bir çözüm süreci çizilmesi ve bu gereksinimlerin karşılanması sürecinde baştan sona yanınızda bulunarak en iyi deneyimi almanızı sağlar.